Ustalenie odpowiedzialności szpitala i ubezpieczyciela za szkodę na przyszłość

Daniel Anweiler        26 września 2017        2 komentarze

W poprzednich wpisać pokazałem Ci co składa się na Twoje roszczenie odszkodowawcze i co dokładnie możesz żądać od podmiotu leczniczego oraz ubezpieczyciela.

Najważniejszą częścią roszczenia jest, moim zdaniem, roszczenie o ustalenie odpowiedzialności podmiotu leczniczego oraz ubezpieczyciela za szkody mogące powstać w przyszłości a wynikające z doznanej przez Ciebie obecnie szkody .

Co daje ustalenie odpowiedzialności na przyszłość.

Ustalenie odpowiedzialności na przyszłość daje tą możliwość, że w przypadku gdy w następstwa szkody ujawnią się lub spowodują nową szkodę w czasie późniejszym możesz dochodzić nowego odszkodowania i zadośćuczynienia. Zawarte w wyroku kończącym sprawę stwierdzenie o uznaniu odpowiedzialności podmiotu leczniczego i ubezpieczyciela na przyszłość powoduje, że Twoje przyszłe roszczenie np. za 5 lat nie ulega przedawnieniu w związku z upływem czasu od zdarzenia powodującego szkodę.

Dla przykładu: Poniosłeś szkodę związaną z błędną diagnoza i w związku z tym także błędnym leczeniem. Wygrałeś sprawę i otrzymałeś odszkodowanie i zadośćuczynienie oraz rentę. Po 10 latach pojawiło się nowe schorzenie związane z pierwotną szkodą. Gdybyś nie miał w wyroku stwierdzenia o odpowiedzialności za szkodę wynikłą w przyszłości z doznanej wcześniej szkody Twoje roszczenie uległo by przedawnieniu. Jednakże gdy sąd w wyroku wskaże, że podmiot leczniczy i ubezpieczyciel odpowiada na przyszłość to możesz spokojnie dochodzić kolejnych roszczeń odszkodowawczych.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć w dochodzeniu odszkodowania za szkodę medyczną przeczytaj mój wpis który znajdziesz tutaj.

Gdybyś chciał skorzystać z mojej pomocy w swojej sprawie skontaktuj się.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Małgorzata Ryng Wrzesień 27, 2017 o 10:39

Witam,dziękuję za ten wpis ,uświadamia nam poszkodowanym że jest dla nas nadzieja na sprawiedliwość,zresztą wszystkie pana wpisy są genialne dziękuję.Małgorzata

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 27, 2017 o 15:44

Dziękuje Pani Małgorzato za miłe słowa. Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis: