Odszkodowanie za nieudaną operację plastyczną

Daniel Anweiler        26 listopada 2015        Komentarze (0)

Odszkodowanie za nieudaną operację plastycznąKażdy z nas chciałby wyglądać młodo i pięknie. W obecnych czasach jest to możliwe do osiągnięcia poprzez operacje plastyczne na które stać coraz więcej osób. W związku z tym, że takich zabiegów poprawiających wygląd dokonuje się coraz więcej wzrósł odsetek nieudanych operacji plastycznych.

Nie są to sprawy tak drastyczne jak sprawa szwedki sprzed kilku lat, która poddawała się operacji w Polsce a cały zabieg skończył się jej trwałym poważnym kalectwem. Za zwyczaj są to źle wykonane zabiegi ujędrniające skórę lub usuwajcie przebarwienia (np. poparzenie laserem), nieudana liposukcja czy źle wygładzone zmarszczki.

Wydawać by się mogło, że lekarz robił co mógł ale skoro się nie udało a nie popełnił błędu medycznego z odszkodowania nici. Jednakże zabiegi upiększające czy też operacje plastyczne nie są zabiegami mającymi na celu wyleczenie. Są to operacje nie będące zabiegami koniecznymi, za wyjątkiem oczywiście operacji plastycznych osób poparzonych czy po wypadkach (np. rekonstrukcja twarzy). W przypadku operacji plastycznych lekarz odpowiada za rezultat swojego działania a nie jak w przypadku leczenia ratującego zdrowie i życie, gdzie odpowiada za dołożenie należytej staranności.

Chirurg plastyczny dokonujący zabiegu lub operacji plastycznej musi Cię poinformować o wszystkich niekorzystnych następstwach zabiegu. Podpisujesz z nim umowę na wykonanie operacji czy zabiegu a on odpowiada za jej należyte wykonanie. Za zwyczaj przy operacjach plastycznych ustala się z lekarzem jakie ma być efekt operacji (np. wygładzone zmarszczki, zmniejszony nos, odessany tłuszcz z brzucha). Takie wasze ustalenia są wyznacznikiem efektu który ma być przez lekarza osiągnięty.

Jeżeli nie uda się ustalonego efektu osiągnąć z winy lekarz odpowiada on za nienależyte wykonanie umowy. Trzeba w takiej sprawie przede wszystkim udowodnić, że zamiarem stron było osiągniecie efektu w postaci poprawy wyglądu oraz, że efekt ten obiektywnie nie został osiągnięty.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: