Prywatna opinia biegłego

Daniel Anweiler        25 listopada 2020        4 komentarze

Prywatna opinia biegłegoPrywatna opinia biegłego nie może być podstawowym źródłem wiedzy organy procesowego o zaistniałym ewentualnym przestępstwie. Błąd medyczny musi być wskazany w opinii biegłych powołanych przez organ prowadzący postępowanie. Prywatna opinia biegłego może jednak być bardzo pomocna na każdym etapie postępowania.

Prywatna opinia biegłego

Po pierwsze prywatna opinia biegłego może być przydatna w chwili gdy nie wiesz jeszcze czy zakładać sprawę czy też nie. Zlecenie takie opinii i zadania odpowiednich pytań pomoże Ci w podjęciu decyzji czy zgłaszać sprawę do prokuratury czy też nie. Dobrze jest przy zlecaniu sprawy wskazać w jakim postępowaniu chcesz ją wykorzystać.

Opinia, jeżeli wskaże, że w sprawie są podstawy do składania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa okaże się pomocna. Na jej treści możesz oprzeć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Będzie bardzo pomocna w zakresie wskazania już na samym początku, że istnieje prawdopodobieństwo, że dopuszczono się przestępstwa w czasie leczenia.

Prywatna opinia w czasie postępowania

Wykonanie prywatnej opinii możesz także zlecić w czasie toczącego się postępowania. Pamiętaj tylko, że nie możesz w chili gdy już toczy się postępowanie podać do podmiotu, który ma wydać prywatną opinię informacji jakie znajdują się w aktach sprawy w prokuraturze. Popełniasz wtedy przestępstwo. Opinia musi być wydana tylko i wyłącznie na podstawie dokumentacji medycznej przez Ciebie uzyskanej od podmiotu medycznego.

W trakcie postępowania opinia prywatna przyda się aby skonfrontować jej wnioski z wnioskami opinii wydanej przez biegłych prokuratorskich. Może także pomóc formułować zarzuty do opinii biegłych prokuratorskich. Przede wszystkim da jednak organowi postępowania konkretny ogląd na sprawę i pomoże w jej prowadzeniu w szczególności do zakończenia jakie będzie ciebie satysfakcjonowało.

Gdzie zlecić prywatną opinię ?

Prywatną opinię biegłych można zlecić w firmach, które zajmują się komercyjnie wykonywanie takich opinii. Aby byłą ona wiarygodna powinna być wykonana w renomowanym ośrodku i przez uznanych specjalistów. Za taką opinię musisz niestety zapłacić ale po wygranym procesie koszt poniesiony za opinię należy Ci się od skazanego czy też skazanych.

Zapraszam na mój kanał na YouTube.

Photo by Lucas Vasques on Unsplash

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

MAŁGORZATA 26 listopada, 2020 o 18:33

Czyli jeśli moja sprawa siè toczy,czekamy na przesłuchanie dwóch neurochirurgów i potem na opiniè biegłych ,to czy jest sens dodatkowo uzyskać opiniè od prywatnego biegłego?

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 listopada, 2020 o 21:56

Dzień Dobry,
Nie znam szczegółów sprawy także nie powiem konkretnie ale warto się nad tym zastanowić po przesłuchaniu lekarzy i wystąpieniu o opinię biegłych aby móc potem skonfrontować to co napisali.
Pozdrawiam

Odpowiedz

MAŁGORZATA 26 listopada, 2020 o 22:14

Dziękuję,w takim razie poszukam biegłego,bo przez pandemię jakoś nikt nie ma czasu na przesłuchanie,lekarz który mnie operował wyjechał do Emiratów i nie ma z nim kontaktu,więc może jak będę miała dodatkową opinię to coś przyśpieszy,pozdrawiam Małgorzata Ryng

Odpowiedz

Daniel Anweiler 26 listopada, 2020 o 23:51

Proszę i pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: