Przesłuchanie biegłych

Daniel Anweiler        13 maja 2019        Komentarze (0)

Przesłuchanie biegłychZ poprzednich wpisów już wiesz, że możesz brać czynny udział w postępowaniu przygotowawczym w sprawie karnej o błąd medyczny. Najpierw prokurator powołuje biegłych. Potem jak nie zgadzasz się z ich opinią to możesz wnieść zarzuty do ich opinii. W kolejnym kroku możesz wnioskować o przesłuchanie biegłych.

Przesłuchanie biegłych

O przesłuchaniu biegłych decyzję podejmie prowadzący postępowanie przygotowawcze jak będzie miał wątpliwości co do treści uzupełniającej opinii. Możesz oczywiście po zapoznaniu się z opinią uzupełniającą zgłosić swoje zastrzeżenia. Mogą one przekonać prowadzącego postępowanie o konieczności przesłuchania biegłych.

Dowód z przesłuchania biegłych odbywa się tak samo jak prowadzi się przesłuchanie świadka. Prowadzący postępowanie zadaje pytania na które chce uzyskać wiążącą odpowiedź. W tym wypadku odpowiedź z zakresu opinii wydanej przez biegłych.

Nie jest to dowód przeprowadzany dość często ale w kilku sprawach zdarzyło mi się już uczestniczyć w przesłuchaniu biegłych w celu uzupełnienia opinii którą wydali w formie ustnej. Takie przesłuchanie pozwala na uściślenie wątpliwości co do opinii w czasie rzeczywistym. Zazwyczaj takie dopytanie biegłych pozwala na jasne wskazanie błędnego działania oraz na postawienie w późniejszym czasie zarzutów prokuratorskich.

Photo by Ousa Chea on Unsplash

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: