Przesłuchanie świadka

Daniel Anweiler        12 marca 2019        Komentarze (0)

adwokat Daniel AnweilerW sprawie karnej z błędu medycznego prowadzący postępowania, z reguły jest to Prokurator, przesłuchuje jako świadków poza pokrzywdzonymi także inne osoby które mogą coś wiedzieć w sprawie i pomóc wyjaśnić jej okoliczności. 

Kto może być świadkiem ?

Świadkiem może być każda osoba, która wie coś w sprawie co może istotnie przyczynić się do jej wyjaśnienia. Oprócz pokrzywdzonego czy też członka jego rodziny zgłaszającego sprawę w prokuraturze jako świadkowie przesłuchiwani są pozostali członkowie rodziny.

Oczywiście najważniejsze oprócz przesłuchania rodziny i innych osób jakie miały styczność ze sprawą jest przesłuchanie personelu medycznego w szczególności lekarzy.

Czy możesz być obecny przy przesłuchaniu?

Jako osoba pokrzywdzona możesz brać udział we wszystkich czynnościach postępowania karnego w prokuraturze. Oznacza to, że możesz być obecny przy przesłuchaniu. Jako strona Ty i Twój pełnomocnik masz prawo zadawać pytania przesłuchiwanym świadkom.

Warto brać udział w przesłuchaniach osobiści lub przez pełnomocnika. Masz wtedy możliwość pomocy i tworzenia całego procesu wyjaśniania sprawy.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: