Ustalenie odpowiedzialności szpitala i ubezpieczyciela za szkodę na przyszłość

Daniel Anweiler        26 września 2017        4 komentarze

Ustalenie odpowiedzialności na przyszłośćW poprzednich wpisać pokazałem Ci co składa się na Twoje roszczenie odszkodowawcze i co dokładnie możesz żądać od podmiotu leczniczego oraz ubezpieczyciela.

Najważniejszą częścią roszczenia jest, moim zdaniem, roszczenie o ustalenie odpowiedzialności podmiotu leczniczego oraz ubezpieczyciela za szkody mogące powstać w przyszłości a wynikające z doznanej przez Ciebie obecnie szkody .

Co daje ustalenie odpowiedzialności na przyszłość.

Ustalenie odpowiedzialności na przyszłość daje tą możliwość, że w przypadku gdy w następstwa szkody ujawnią się lub spowodują nową szkodę w czasie późniejszym możesz dochodzić nowego odszkodowania i zadośćuczynienia. Zawarte w wyroku kończącym sprawę stwierdzenie o uznaniu odpowiedzialności podmiotu leczniczego i ubezpieczyciela na przyszłość powoduje, że Twoje przyszłe roszczenie np. za 5 lat nie ulega przedawnieniu w związku z upływem czasu od zdarzenia powodującego szkodę.

Dla przykładu: Poniosłeś szkodę związaną z błędną diagnoza i w związku z tym także błędnym leczeniem. Wygrałeś sprawę i otrzymałeś odszkodowanie i zadośćuczynienie oraz rentę. Po 10 latach pojawiło się nowe schorzenie związane z pierwotną szkodą. Gdybyś nie miał w wyroku stwierdzenia o odpowiedzialności za szkodę wynikłą w przyszłości z doznanej wcześniej szkody Twoje roszczenie uległo by przedawnieniu. Jednakże gdy sąd w wyroku wskaże, że podmiot leczniczy i ubezpieczyciel odpowiada na przyszłość to możesz spokojnie dochodzić kolejnych roszczeń odszkodowawczych.

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć w dochodzeniu odszkodowania za szkodę medyczną przeczytaj mój wpis który znajdziesz tutaj.

Gdybyś chciał skorzystać z mojej pomocy w swojej sprawie skontaktuj się.

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Małgorzata Ryng Wrzesień 27, 2017 o 10:39

Witam,dziękuję za ten wpis ,uświadamia nam poszkodowanym że jest dla nas nadzieja na sprawiedliwość,zresztą wszystkie pana wpisy są genialne dziękuję.Małgorzata

Odpowiedz

Daniel Anweiler Wrzesień 27, 2017 o 15:44

Dziękuje Pani Małgorzato za miłe słowa. Pozdrawiam

Odpowiedz

Inez Styczeń 7, 2018 o 12:40

Dzień dobry, a co w przypadku gdy Sąd poprosi o wskazanie dokładnej kwoty tej odpowiedzialności na przyszłość? przecież to jest nie do obliczenia…

Odpowiedz

Daniel Anweiler Styczeń 8, 2018 o 14:15

Dzień Dobry Pani,
Witam Panią serdecznie!
Za zwyczaj podaje się ją orientacyjnie. Wlicza się ona niestety do wps. Jej wysokość zależy od szczegółów sprawy.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: