Zarzuty do opinii biegłych

Daniel Anweiler        10 maja 2019        Komentarze (0)

Zarzuty do opinii biegłychPo zawieszeniu postępowania przygotowawczego, trochę czeka poczekać na opinię biegłych. Jak już wreszcie wpłynie to postępowanie, które jest zawieszone zostanie podjęte. Zazwyczaj, choć zdarzają się przypadki, że nie dostaniesz powiadomienie do domu, że możesz się zapoznać z opinią. Warto to zrobić. Dlaczego?

Opinia nie zawsze odpowiada szczegółowo na postawione przez prowadzącego postępowania, a także przez Ciebie (pisałem o tym dlaczego warto brać czynny udział przy przygotowywaniu pytań) pytania zatem warto to zweryfikować przed merytorycznym podjęciem decyzji przez prowadzącego postępowanie przygotowawcze.

Musisz zatem udać się do prokuratury, żeby zapoznać się z treścią opinii. Możesz także wystąpić o kopię ale musisz ją opłacić zanim dostaniesz pocztą do domu. Lepiej jest pojechać zapoznać się z aktami i wykonać fotokopie.

Po analizie opinii, jeżeli nie odpowiada twoim zdaniem na wszystkie pytania lub wymaga uzupełnienia, możesz zgłosić swoje zarzuty do opinii i wnieść i jej uzupełnienie. Taki wniosek składa się do organu prowadzącego postępowania. Nie zawsze Twoja ocena opinii będzie się zgadzać z oceną prowadzącego postępowanie więc Twoje zarzuty mogą zostać nie uwzględnione. Jednakże jeżeli prowadzący postępowanie zgadza się z Twoją oceną opinii, może nawet nie do końca, to wystąpi o uzupełnienie opinii. Uwzględni oczywiście Twoje pytania.

W przypadku gdy nie podzieli Twoich uwag to zakończy postępowanie. O tym napiszę w kolejnych wpisach.

Photo by Michael Longmire on Unsplash

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: